Każdy człowiek walczący z wypryskami, chciałby wiedzieć, w jaki sposób pozbyć się problemu szybko i skutecznie, a najlepiej jeszcze raz na zawsze. Niestety nie ma jednego sprawdzonego dla wszystkich lekarstwa na dolegliwości skórne. Jednak istnieją sposoby, które potrafią pomóc nam uprać się z nieestetycznymi niedoskonałościami.

Domowe sposoby na zmiany trądzikowe

Wielu z nas widząc biały czopek, który sterczy nieestetycznie na środku czoła, chce go jak najszybciej wycisnąć. Jest to dobry sposób pod jednym warunkiem, że zrobimy to umiejętnie i nie doprowadzimy do rozprzestrzenienia się bakterii na kolejne partie twarzy. Doskonalszą metodą byłoby wykonanie kąpieli parowej, która ma na celu otworzenie porów skóry. Po ich otwarciu, możemy zdecydowanie łatwiej pozbyć się niechcianego pryszcza. Wystarczy nalać do miski gorącą wodę i umieścić twarz tuż nad parą. Aby para nie uciekała na boki, trzeba zakryć głowę nad miską tkaniną. Warto dodać do wody ziołowe ekstrakty lub też kilka kropel dowolnego olejku eterycznego, które wspomogą procesy oczyszczające skórę oraz dodadzą jej witalności i blasku.

Z łatwo dostępnych metod warto wspomnieć o wykorzystaniu na pryszcze zwykłej pasty do zębów. Działa ona podobnie jak maść na trądzik, a zatem można się nią na pewno wspomóc w nagłej sytuacji. Wystarczy nałożyć pastę na pryszcza i zostawić do wyschnięcia na około 20 minut. Chodzi tutaj o wysuszenie niechcianego wągra.

Interesującym sposobem jest także skorzystanie z powszechnej aspiryny, z której można przygotować maseczkę przeciwtrądzikową. Potrzebować będziemy jeszcze jogurtu naturalnego, do którego dodamy aspirynę pokruszoną na puder. Po wymieszaniu nakładamy otrzymany kosmetyk na twarz i spłukujemy po czasie około 15 minut. Kluczową substancją aktywną w aspirynie jest kwas salicylowy, który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i oczyszczające. Maść na zmiany skórne bardzo często zawiera właśnie ten kwas salicylowy, a zatem można wziąć pod uwagę taki niedrogi sposób na pozbycie się niedoskonałości. Co bardzo ważne nie powinno się przesadzać z ilością tabletek podczas pojedynczej aplikacji. Zwykle wystarczającą ilością jest parę tabletek dla uzyskania pozytywnych rezultatów.