Trądzik na różnych częściach ciała, najczęściej na plecach, często jest nie mniej dokuczliwy niż trądzik umiejscowiony na twarzy. Usuwanie takiego trądziku bywa dość utrudnione, a wszystko przez to, że do pleców mamy w sumie dość utrudniony dostęp a więc równie utrudnione może okazać się używanie preparatów służących do walki z trądzikiem.

Jak pozbyć się pryszczy z trudno dostępnych partii ciała? Trzeba się odrobinę wysilić, bo przy systematycznych działaniach taki trądzik zniknie, a przynajmniej zmaleje jego intensywność. Należy jedynie zdawać sobie sprawę z tego, że różni ludzie mogą bardzo różnie reagować na poszczególne kosmetyki czy też popularne domowe sposoby. Oprócz zwykłego mycia, jakie inne domowe patenty na trądzik mogą okazać się przydatne ?

Jak pozbyć się wyprysków domowymi metodami?

Jeśli planujesz pozbyć się pryszczy domowymi metodami, możesz wykorzystać przykładowo domowe toniki z ziół i roślin o właściwościach przeciwzapalnych. Skutecznie na trądzik działa między innymi tonik wykonany z wody i z soku z cytryny. Tonikiem takim należy systematycznie przemywać twarz, plecy lub też konkretne krostki. Kolejną ciekawą metodą jest tonik z ogórka. Na tarce ścieramy ogórek, a następnie do uzyskanej w ten sposób masy dodajmy kilka kropli wody. Otrzymanym płynem przemywamy zainfekowane trądzikiem miejsca.

Trądziku można się pozbyć również z pomocą aloesu – to rozwiązanie o tyle skuteczne, że aloes jest znany ze swoich łagodzących oraz leczniczych właściwości. Czysty sok z aloesu może powodować podrażnienia skóry tak więc przed jego zastosowaniem należy połączyć go z odrobiną wody i tak otrzymanym preparatem systematycznie myć skórę.