Okres dojrzewania jest procesem, który dotyka każdego człowieka. Zaczyna się w okolicach 12 roku życia i może trwać aż do skończenia 18 roku życia. Proces dojrzewania charakteryzuje się pojawianiem się zmian fizycznych, hormonalnych oraz w psychice człowieka. Dziewczynki przeobrażają się w kobiety, a chłopcy zmieniają się w mężczyzn. W tym procesie najłatwiej jest zauważyć zmiany w wyglądzie zewnętrznym. Rosnące włosy na całym ciele, przetłuszczająca się skóra, pryszcze czy pojawiające się charakterystyczne różnice w budowie ciała między płciami – to tylko niektóre oznaki.
Dla każdego młodego człowieka największym koszmarem są pojawiające się cały czas pryszcze na twarzy oraz niektórych miejscach na ciele. Każda młoda osoba rozmyśla nad tym w jaki sposób usunąć trądzik by nie wracał za każdym razem jak bumerang. Niestety kwestia ta jest dosyć mocno skomplikowana. Na krosty da się stosować rozmaite kremy, maści, peelingi czy nawet tabletki działające na przetłuszczającą się skórę od środka. Za każdym razem jednak wypryski powracają i znów wyskakują na ciele osoby która dojrzewa. Dla młodzieży dotkniętej tym problemem jest to niezmiernie niełatwy czas, rówieśnicy mogą z tego pozornie błahego powodu uprzykrzyć życie niewinnemu nastolatkowi.
W jaki sposób w takim przypadku usunąć niechciane wypryski? Najlepszym pomysłem jest wizyta w gabinecie dermatologicznym, który po dokładnym prześledzeniu problemu i wykonaniu specjalistycznych badań diagnostycznych pozwoli ustalić najlepszą metodę wyleczenia wyprysków. W niektórych przypadkach zmiana nawyków żywieniowych połączona z lekami przepisanymi przez lekarza może zdziałać cuda i pryszcze znikną z życia młodej osoby. Niekiedy zamiast marnować pieniądze i czas na medykamenty zwalczające pryszcze lepiej od razu udać się do specjalisty, który wskaże najwłaściwszą formę leczenia tej przypadłości. W przypadku zdecydowanej większości osób pojawianie się trądziku zostaje zahamowane wówczas ustabilizuje się układ hormonalny.