Okres pokwitania jest bardzo skomplikowany dla nastolatka. Można wówczas zaobserwować widoczne zmiany w wyglądzie dziecka, które dorastając powoli staje się dorosłym człowiekiem. W tym okresie hormony szaleją, uwidaczniają się cechy płciowe, zmienia się zabarwienie głosu, pojawia się specyficzny sposób poruszania się oraz gestykulowania, odmienny dla płci. Niestety w okresie dojrzewania pojawiają się także uporczywe zmiany. Cera, która była wcześniej gładka zaczyna u większości nastolatków pokrywać się pierwszymi oznakami trądziku, czyli zaskórniakami. Nie jest to jeszcze powód do niepokoju, ale sygnał, że należy podjąć odpowiednie działania.

Tabletki na trądzik zażywane w pierwszym stadium nie tylko zapobiegną dalszemu rozwojowi trądziku, ale także zlikwidują pierwotne zmiany na skórze. Niezmiernie ważne jest, żeby zadziałać stosunkowo prędko, by nie doprowadzić do bardziej skomplikowanych zmian w postaci grudek czy krostek. Chociaż wówczas jeszcze nie jest zbyt późno na działanie. Najgorzej jeśli także to stadium choroby zostanie bez leczenia. Wyskakujące na twarzy sino-czerwone grudki wypełnione ropą nie łatwo zlikwidować. Co gorsza świadczą o infekcji, która objęła głębsze warstwy skóry i leczenie takich zmian nie będzie łatwe.

W przypadku gdy na twarzy dorastającej osoby pojawiają się pierwsze oznaki przetłuszczania się cery, nie należy czekać i mieć nadzieję, że samo przejdzie. Brak odpowiednio prędkiej reakcji będzie skutkować zaawansowanymi zmianami, które nie dosyć, że mogą się rozprzestrzenić to ponadto nie leczone właściwie, pozostawiają nieestetycznie wyglądające zabliźnienia. Dlatego niezmiernie ważne jest jak najszybsze zastosowanie optymalnego procesu leczniczego za pomocą tabletek na trądzik, które mogą ostatecznie rozprawić się z pojawiającym się problemem. Ich działanie umożliwi pozbycie się szpecących twarz zmian skórnych i zapobiegnie powstawaniu nowych.