Jedną z najpopularniejszych chorób skórnych jest trądzik. Okazuje się, że właściwa pielęgnacja skóry często nie wystarcza w wypadku tej dolegliwości i należy zacząć zażywać tabletki na trądzik bez recepty, a w zaawansowanym stadium niezbędne mogą być leki na trądzik. Warto pamiętać, aby nie przesadzać z nadużywaniem dermokosmetyków, które mogą nasilić istniejące już zmiany i przynieść dodatkowych zmartwień.

Ziołowe tabletki na trądzik bez recepty
W dzisiejszych czasach apteki mają całkiem różnorodny asortyment, jeśli chodzi o efektywne metody walki z trądzikiem. Chodzi tutaj przede wszystkim o tabletki na trądzik bez recepty, które możemy z łatwością dostać w dowolnym momencie. Nie są one tak silne jak leki na trądzik przepisywane przez lekarza, ale w wielu wypadkach wystarczą do zwalczenia problemów skórnych. Farmaceuta zawsze służy pomocą, więc doradzi nam odpowiednie tabletki na trądzik bez recepty. Roślinne leki na trądzik produkowane są na bazie naturalnych wyciągów, które mają w składzie dobroczynne substancje aktywne. To właśnie one wykazują najmocniejsze działanie, na którym nam zależy.

Które zioła wspomagają walkę z trądzikiem?
Skuteczną rośliną jest fiołek trójbarwny, który oczyszcza krew i wspomaga przemianę materii, a ponadto działa moczopędnie. Dzięki owym właściwościom zostają wymiatane wraz z moczem z naszego organizmu szkodliwe produkty przemiany materii. Jest on od wielu lat stosowany do leczenia trądziku, wysypek czy egzem.
Z kolei mniszek lekarski nie tylko oczyszcza organizm, ale także posiada działanie zwiększające wytwarzanie żółci, a więc poprawia procesy trawienne. Skuteczna jest także zielona herbata, która jest źródłem przeciwutleniaczy zwalczających wolne rodniki. Zawarte w liściach flawonoidy mają właściwości antybakteryjne oraz antywirusowe. Znana jest także z dobroczynnego wpływu na schorzenia przewodu pokarmowego.
Nie można także zapominać o dostarczeniu organizmowi niezbędnych witamin. Witamina PP pozwala na utrzymanie stanu skóry w prawidłowej kondycji, a dodatkowo optymalizuje działanie układu pokarmowego oraz układu nerwowego. Wskazane jest także zażywanie cynku, który wykazuje działanie antyoksydacyjnych, a do tego przyśpiesza gojenie skóry, opóźnia procesy starzenia organizmu oraz bierze udział w produkcji kolagenu.